O ŠNEČÍM EXTRAKTU

30.6.2020

O šnečím extraktu

Jaké pozitivní účinky má šnečí extrakt na pleť a pokožku?

Šnečí sliz obsahuje alantoin, který stimuluje buňky k jejich regeneraci a má na pokožku zvláčňující, čistící a léčebné účinky.

aomi-gold-snail-black-pearl-egf-hydrogel1.jpg

Šnečí Extrakt je  bohatý na kyselinu glykolovou, která má na pokožku výrazný vyhlazující efekt, napomáhá k obnově pleťových buněk, pokožku hydratuje a celkově zlepšuje její strukturu. Díky této kyselině se také zlepšuje elasticita pokožky, dochází k prosvětlení a vybělení nežádoucí pigmentace, napomáhá léčit akné, redukuje nadměrnou tvorbu mazu v mazových žlázkách, léčí pokožku sluncem spálenou a vyhlazuje jizvy.

Kosmetika se šnečím extraktem také obsahuje kolagen, jehož úbytek má za následek stárnutí pokožky a řadu vitamínů  A, E, a C. V neposlední řadě je ve šnečím slizu obsažen elastin, který je důležitý pro zachování pružné a pevné pokožky.

Anti-aging účinek
Pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu a elastinu, což jsou složky, které tvoří podstatnou část naší pokožky a jsou zodpovědné za její pružnost, pevnost a ve finále i mladiství vzhled. Díky tomu efektivně bojuje proti vráskám a účinně pomáhá i proti pigmentovým skvrnám.

Oprava poškozené pleti
Šnek má neuvěřitelně vyvinutou schopnost regenerace a právě proto se šnečí extrakt začal používat v kosmetice. Jestli máte problém s popraskanou pokožkou z důvodu nedostatečné hydratace, drobnými jizvičkami po akné nebo poranění určitě výrobky se šnečím extraktem vyzkoušejte. Budete překvapeni jaké změny s nimi docílíte.

Regenerace podrážděné pokožky od sluníčka
Několikrát jsme zmínili právě regenerační schopnost šnečího extraktu. Navíc ve spojení s gelovou texturou našich výrobků, je to ideální volba na léto. Nejen, že zabrání ztrátě hydratace, ale především pomáhá se zklidněním spálené pokožky od sluníčka. Jasná volba pro letní rituál péče o pleť!

Používá se od pradávna
Používání šnečího extraktu se datuje až do starověkého Řecka, kdy známý lékař Hippocrates předepisoval rozdrcené šneky a kysané mléko jako lék na různé záněty, rány a popáleniny. Používání šnečího extraktu v moderní době začalo po zjištění vlastníka šnečí farmy v Chile, že jeho pracovníci mají mnohem jemnější ruce a jakékoliv drobné oděrky nebo ranky se mnohem rychleji hojí. Tohoto zjištění využili korejské kosmetické značky, které jsou vždy ve vývoji svých výrobků napřed před západními značkami. 

Jak se šnečí extrakt získává?

Šnečí extrakt je získáván  ze živých šneků, šetrnou nebolestivou metodou.

V našem eshopu máme na výběr z mnoha produktů s touto složkou.

Jedním z nich je: 

Hydrogelová intenzivní silně regenerační oční maska

Kód -1105

Jedinečná hydrogelová silně regenerační oční maska se šnečím slizem a obsahem zlata patří do skupiny přípravků zaměřených na intenzivní péči o stárnoucí, vadnoucí nebo unavenou pleť, speciálně kolem očních partií. Maska na pleť dokonale přilne, krásně pleť regeneruje, rozjasní, vyživí a hydratuje. Kyselina hyaluronová pleť vyživuje a má jedinečný protivráskový efekt. Extrakt ze šnečího slizu napomáhá k intenzivní regeneraci buněk. Účinné látky jako extrakt z pupečníku asijského, portuláky zeleninové, heřmánku, rozmarýnu a jiné dokonale pleť vyživují,zpevňují a mají jedinečné protivráskové účinky. Maska umožňuje účinným látkám efektivně pronikat přímo pod vrchní vrstvu pokožky.

Temperance > Aktuality > O ŠNEČÍM EXTRAKTU