V košíku zatím nemáte žádné výrobky

Zapomněli jste heslo?


VŮNĚ PŘÍRODY - čistící detoxikační náplasti od firmy KJI - podrobné informace

2016-03-04

„Vůně přírody“ pomáhá zlepšit zdraví and vytvořit pocit pohody pomocí čistících detoxikačních náplastí. Návod vysvětluje jak náplasti používat co nejefektivněji.

Co je „čistící detoxikační náplast“?

Co je čistící detoxikační náplast?

Čistící detoxikační náplast pohlcuje pot společně s ostatními tělesnými odpadními látkami odobným mechanismem, na jakém jsou založeny orientální léčebné metody jako terapie „baňkováním“ nebo „slaves“. Tak vyvolává pocit lehkosti a svěžesti. Tourmaline v náplasti obsažený soustavně vysílá vzdálené infračervené záření (FIR[1]) spolu s mikro-proudem, který stimuluje akupunkturní body v těle.

Jak se čistící detoxikační náplast vyrábí?

Když se pálí dubové dřevo v pomalu hořící peci, dubová míza se vypařuje a odchází jako kouř. Ochladí-li se tento kouř rychle, vznikne výtažek obsahující nejrůznější složky. To je tzv. pyroligneousní kapalina, hlavní složka čistících detoxikačních náplastí. Kromě pyroligneousní kapaliny a tourmalinu hotový produkt obsahuje různé další zdraví prospěšné na prášek rozemleté látky.

Jaké má čistící detoxikační náplast účinky?

Tourmalin  obsažený v náplasti vysílá FIR. Jeho účinkem se zvyšuje tělesná teplota o přibližně 1 až 3 °C, posiluje se a povzbuzuje krevní oběh a odstraňování odpadních látek. FIR a pyroligneousní kapalina v náplasti mají blahodárný účinek na zdraví a vytváření celkového pocitu pohody.

Proč se náplasti lepí na chodidla?

Protože lidé chodí vzpřímeně, únava a odpadní látky se akumulují v nohou, které tělo nesou. Na nohou jsou umístěny reflexní zóny pro každou část těla. Proto se nohy někdy označují jako „druhé srdce“. Náplast nalepená na chodidlo nejen pohlcuje pot a odpadní látky, ale také stimuluje reflexní zóny. Náplast účinkuje i na jiných částech těla.

Proč jsou nohy důležité ?

Existuje rčení „Když odumírají stromy, jejich kořeny uschnou první. Když stárnou lidé, stárnou jejich nohy první.“ Z toho se dá vyvodit, že nohy hrají v lidském zdraví důležitou roli. Nejenže nesou tělo, ale obsahují také informaci o každém vnitřním orgánu. Noha má přibližně 70 reflexních zón odpovídajících různým částem těla a vnitřním orgánům. Onemocní-li nějaká část těla, odráží se to na korespondujících reflexních zónách. Stimulací těchto reflexních zón je možné se opět cítit dobře. V nohou jsou umístěny jak reflexní zóny tak akupunkturni body, které ovlivňují celkové zdraví.

Účinek tourmalinu

Tourmaline, jedna ze složek čisticích detoxikačních náplastí, je elektrický kámen a sloučenina borosilikátu, obsahující hlavně železo, magnezium, nějaké alkalické kovy a aluminium. Nachází se hlavně v Brazílii, Indii, Číně a Africe. Už v roce 1880 dokázali bratři Jacques a Pierre Curie, že když je tourmline vystaven teplu nebo tlaku, produkuje elektřinu. Odtud tedy pochází označení „elektrický kámen“. Přibližně od roku 1993 je tourmaline vědecky zkoumán a aplikován v procesech zlepšujícíh lidské zdraví a životního prostředí.

Krystalová struktura tourmalinové rudy neustále produkuje elektřinu. Krystaly tourmalinu mají plusové i minusové elektrody na obou koncích a nepřetržitě vytvářejí proud o síle přibližně 0.06mA. Tato schopnost tourmalinu vzrůstá se zvyšováním teploty nebo tlaku. Např. zvýší-li se teplota o 10 °C, účinek tormalinu se zdvojnásobí. Protože každý kousek tourmalinu vytváří elektřinu, intenzita výroby elektřiny i jejího napětí jsou větší, když se tourmalin rozdrobí na malé kousky.

Tourmaline také vysílá aniony a vzdálené infračervené záření (FIR). Jakmile tourmaline přijde do kontaktu s vlhkostí ze vzduchu nebo tělesným potem, produkuje aniony, které jsou vstřebávány tělem. Tourmaline také pohlcuje tepelnou energii vydávanou lidským tělem a přeměňuje ji na aniony a vzdálené infračervené záření. Má tedy tepelný účinek, který zrychluje metabolismus a stimuluje krevní oběh. Takto stimuluje čistící detoxikační náplast applikovaná na chodidlo reflexní zóny a akupunkturní body mikro-proudem, aniony a vzdáleným infračerveným zářením, a pomáhá tak zlepšit zdraví a vytvořit celkový pocit pohody.



[1] Anglicky „far infrared ray“, zkráceně FIR.

VŮNĚ PŘÍRODY - čistící detoxikační náplasti od firmy KJI - podrobné informace